Obiektywnie o subiektywnym, czyli co się dzieje.
Blog > Komentarze do wpisu

Wracamy do codzienności

I chociaż po katastrofie wszyscy Polacy na chwilkę pogodzili się, to teraz już wracamy do normalności. I to naprawdę nic, że nasza normalność jest nienormalna. Teraz zaczęły się spory, gdzie pochować parę prezydencką.

Wszystko zostało zaplanowane, że zostaną pochowani na Wawelu. Olaboga, jak to może być? No to się niektórzy zbuntowali, dlaczego na Wawelu, dlaczego obok królów i dlaczego w ogóle nie w Warszawie? Pojawiły się protesty przeciw pochówku tam.

Ale, tak chyba tylko dla równowagi biologicznej, zaraz zwolennicy pomysłu złożenia pary prezydenckiej na Wawelu, zorganizowali swój protest. Przeciw ich protestowi.

Ludzie, co z wami? Protest przeciw protestowi - co to ma w ogóle znaczyć? Takie rzeczy to chyba tylko w Polsce. Każdy chce mieć rację, każdy chce postawić na swoim. Nawet w obliczu ostatnich wydarzeń, nie każdy może wsadzić mordę w kubeł i z pokorą przyjąć decyzję z góry.

Co to kogo obchodzi, gdzie będą pochowani? Rodzina zadecydowała i już. Tymbardziej, że Kaczyński to pierwszy prezydent Polski, który zginął w tragicznym wypadku razem ze swoją żoną i elitami polskimi. I choćby dlatego należy mu się pamięć, jakaś taka bardziej szczególna.

W sumie to nie wiem, dlaczego akurat na Wawelu. Ale dobra, niech tak będzie. Ciekaw jestem, gdzie zostaną pochowani inni ludzie z tego samolotu - i nie mówię tu tylko o politykach, ale także o choćby obsłudze tejże maszyny.

Dajcie im spokój, niech spoczywają w spokoju. Amen.

czwartek, 15 kwietnia 2010, bartek.kielce

Polecane wpisy

TrackBack
TrackBack w tym blogu jest moderowany. TrackBack URL do wpisu:
Komentarze
Gość: Błażej, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/04/19 22:08:34
Amen. RIP [*]
-
Gość: taksobieczytam, 109.243.232.*
2010/05/23 12:20:13
Racja takich rzeczy to niema nawet w Erze. Rest In Piece to proszę pisać amerykańcom a polakom po polskiemu SPOCZYWAJCIE W POKOJU albo ŚP dopóty dopóki w Polsce jeszcze jest Rzeczpospolita a nie USA!
-
Gość: Błażej, *.neoplus.adsl.tpnet.pl
2010/05/30 13:48:57
R.I.P. - Requiescant in Pace /łac./ - A cesarstwo Rzymskie to nas już nie wchłonie, bez obaw. Skrót ten używany jest w chrześcijańskim świecie na całym globie ziemskim od 2 tys. lat... a łacina jest martwym ale ciągle oficjalnym językiem Kościoła, uniwersalnym na całym świecie. Nasz język też dużo łacińskiemu zawdzięcza, więc chyba wszystko gra.


design by SenTineL Wood.n